NIEPREFABRYKOWANE?
Wyszukiwarka
Losowy produkt

Gwoździe

 • Gwoździe budowlane

  Gwoździe budowalane,gładkie wykonane są z wysokiej jakości stali niskowęglowej, dla wzmocnienia dodatkowo ocynkowane. Z jednej strony mają gładki zaostrzony trzpień o ostrzu czworograniastym, a z drugiej – płasko stożkowy łeb. Posiadają szerokie zastosowanie m.in. w pracach budowlanych, stolarskich, ciesielskich, dekarskich i wykończeniowych.

 • Gwoździe pierścieniowe

  Gwoździe pierścieniowe  są systemowymi łącznikami przeznaczonymi do mocowania złączy do  drewna. Karbowanie, czyli uformowane pierścienie na trzpieniu gwoździa sprawia, że nośność gwoździ na wyrywanie jest zdecydowanie większa niż popularnych gwoździ gładkich. Unikalną cechą tych gwoździ jest stożkowe poszerzenie średnicy pod samym łbem. Dzięki temu gwóźdź całkowicie wypełnia otwór w złączu, co poprawia pracę połączenia i minimalizuje początkowe przemieszczenia w momencie pojawienia się obciążenia.

   

 • Gwożdzie skrętne

  Gwoździe skrętne służą przede wszystkim do wykonywania połączeń elementów drewnianych, szczególnie tam gdzie wymagana jest duża siła zespolenia, a więc na przykład podczas łączenia szkieletów podczas budowy domów czy do zbijania palet. Ten rodzaj gwoździ charakteryzuje przede wszystkim skręcony trzpień, który nadaje im charakterystyczne właściwości.

 • Gwoździe papowe

  Gwoździe papowe służą do mocowania gontów bitumicznych pokryć dachowych, płytek łupkowych, fasad z tworzyw sztucznych do konstrukcji drewnianych oraz obróbek blacharskich. Wykonane są z wysokiej jakości stali niskowęglowej, dzięki ocynkowaniu są odporne na warunki atmosferyczne. Dobre połączenie utrzymywane jest poprzez siłę tarcia działającą wzdłuż osi gwoździa.

Sortuj wg: